Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
05-06-2021 17:50:27

MERSİN MİLLET BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI...

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çevre Günü’nde, 'Medeniyetimizi Yaşatan Çevreye Saygılı Şehirler' programı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından projelendirilen ve 81 ilde hayata geçirilen millet bahçelerinin ve mavi bayraklı plajlar, bisiklet yolları ve atık su arıtma tesisi gibi önemli çevre yatırımlarının toplu açılışını yaptı.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul, Aydın, Kars, Malatya, Muş, Trabzon, Mersin ve Adıyaman'daki 10 ayrı millet bahçesinin daha "Dünya Çevre Günü"nde hizmete açıldığını dile getirerek, ayrıca Van, Niğde ve Batman'daki atık su arıtma ile Artvin Hopa'daki içme suyu arıtma tesislerinin açılışının gerçekleştirildiğini ve toplamda 814 milyon lirayı bulan millet bahçesi, atık su arıtma tesisi, atık getirme tesisi ve bisiklet yolunun halkın istifadesine sunulmuş olduğunu ifade etti. Erdoğan, Muğla'daki 37 mavi bayraklı halk plajı, Köyceğiz ve Dalyan'da 38 korunan alan, Muğla Gökova, Konya Beyşehir, Samsun Kızılırmak'ta 120 koruma izleme alanı ile Kastamonu'da doğu çınarı ve Mersin'de zeytin olarak 84 anıt ağacıyla ilgili çalışmaların resmî açılışının da bu törenle gerçekleştirildiğini söyledi.

Kentimize nefes aldıracak olan 'Mersin Millet Bahçesi' projesinin açılışını Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın Videokonferans ile, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, Kadın Kolları Genel Merkez MKYK Üyemiz Sayın Havva Sibel Güneş Söylemez, Mersin Milletvekillerimiz Sayın Ali Cumhur Taşkın, Sayın Zeynep Gül Yılmaz, Sayın Hacı Özkan, MHP Mersin İl Başkan Vekili Sayın Cihan Azgın, Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın M.Mustafa Gültak, Aydıncık Belediye Başkanımız Sayın Ferat Aktan, İlçe Başkanlarımız, il ve İlçe Teşkilatlarımız, partililerimiz, vatandaşlarımız ve basın mensuplarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.


TOKİ tarafından yapımı 1,5 yıl önce başlayan Millet Bahçesi, Mersinli hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yıkılarak yapımına başlanan Millet Bahçesine, eski aquapark alanı ve OYAK'a ait kışla da eklendi. Müftü Deresi üzerinden kışla ile birinci etabı birbirine bağlayacak bir de köprü yapıldı ve derenin bir bölümü DSİ tarafından iyileştirildi. Birinci ve ikinci etabı toplam 117 bin metrekareden oluşan Millet Bahçesine 2 bin 300 adet ağaç dikildi, 53 bin metrekare çim alını ve 14 bin metrekare tematik bahçe yapıldı. Kışla alanı ile ilgili süreç ise halen devam ediyor.

Millet Bahçesinin ikinci etabı olan eski lunapark alanında gerçekleştirilen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Pendik Millet Bahçesinden gerçekleştirilen toplu açılış töreninden Mersin'e canlı yayınla katıldı. Mersin'de Millet Bahçesi ile birlikte 84 zeytin anıt ağacın açılışını yapacaklarını belirten Erdoğan, "Tevfik Sırrı Gür Stadında çok mitinglerimiz oldu. Şimdi de artık bundan böyle burası gayet güzel bir park, bahçeye döndü ve Mersin'in bir cazibe merkezi, iki etaplı millet bahçesi haline gelmiş oldu" dedi.

" Akdeniz'in incisi olan Mersinimize çok güzel bir millet bahçesi kazandırdınız"

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ise canlı yayında Mersin Millet Bahçesi ile ilgili Erdoğan'a bilgi verdi. Elvan, "Tarımıyla sanayisiyle turizmiyle Akdeniz'in incisi olan Mersinimize çok güzel bir millet bahçesi kazandırdınız. Tüm Mersinli hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Mersin Millet Bahçemiz iki etap halinde inşa edildi. Görmüş olduğunuz ikinci etap; buraya bir yıl önce gelmiş olsaydınız, burası mezbelelik halde, moloz yığınlarının olduğu bir bölgeydi. Bugün çok güzel bir millet bahçesine dönüştü. Tam 75 bin metrekarelik alanda kafeteryası, mescidi, spor alanları, tematik bahçeleri, meyve bahçeleri, çocuk oyun alanlarıyla bir bütün halde ve sahiliyle Mersinli hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İkinci bölüm ise eski Tevfik Sırrı Gür Stadının olduğu yer. Bu da 45 bin metrekarelik bir alan. Burayı da sizin destekleriniz ve talimatınızla millet bahçesine çevirme imkanımız oldu. Mersinimize yüzlerce eser kazandırdınız. Bu eserlerden bir tanesi de Mersinimiz için 120 bin metrekarelik millet bahçesi oldu. Teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da çok büyük destek verdi. Kendilerine de şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.


Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, açılış için makasların çocuklara verilmesini isteyerek, "Kurdeleyi çocuklarımız kessin ve makaslar da bugünün anısına kendilerinde kalsın" dedi. Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle Mersin Millet Bahçesinin açılışı yapıldı.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.