Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
18-06-2018 00:00:00

AK ADAYLAR DAHA GÜÇLÜ BİR MERSİN İÇİN ÇALIŞIYOR

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı. AK Parti Mersin Milletvekili adayları seçim çalışmalarına ilçelerde dur durak demeden devam ediyor.

TARIMDA SÖZ SAHİBİ BİR ÜLKE OLMAYI HEDEFLİYORUZ

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve Milletvekili adayları Zeynep Şemsi Aysalar, M.Naci Durmaz Tarsus ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. Nüfusunu yeterli, kaliteli ve güvenilir gıda ile besleyen, tarım ürünlerinde net ihracatçı konumunu daha da geliştiren, rekabet gücünü artırmış, dünyada ve bölgesinde tarım alanında söz sahibi bir ülke olmayı hedeflediklerini kaydeden AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın “Tarım sektörümüzü diğer tüm sektörlerle işbirliği içinde; çevreyi koruyan ve kırsalda genç nüfusun artmasına öncelik veren, topyekûn kırsal kalkınmayı sağlayacak bir yaklaşımla ve etkin bir üretim planlaması yaparak yöneteceğiz. Ülkemizi hayvancılıkta kendine yeterli olan, bitkisel üretimde verimliliğini ve rekabet gücünü en üst düzeye çıkaran bir yapıya dönüştüreceğiz.” Şeklinde konuştu.

ESNAFIMIZIN DAİMA YANINDAYIZ

Seçim çalışmalarını Mezitli ilçesinde mahalle ziyaretleri yaparak devam eden AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, “16 yıllık iktidarımız boyunca ticareti kolaylaştıran düzenleme ve uygulamalara imza attık. Yeni Türk Ticaret Kanununu yürürlüğe koyduk. Şirket kuruluşunu kolaylaştırdık. Ülkemizin en büyük veri tabanlarından biri olan Merkezi Sicil Kayıt Sistemini (MERSİS) hayata geçirdik. Karekodlu çek uygulamasını başlatarak çeke duyulan güveni artırdık.İhracatımız ve ithalatımızda güvenlik kriterlerini sağlayan firmaları sertifikalandırıp uluslararası alanda tanınır ve güvenilir hale getirmeye yönelik çalışmaları başlattık.” diye konuştu.

TEMEL REFORMLARI HAYATA GEÇİRDİK

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Zeynep Gül Yılmaz, Seçim Çalışmalarını Mut ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. Milletvekili adayı Yılmaz, “16 Nisan 2017’de milletimizin mührünü vurduğu Anayasa reformuyla güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getirdik. Hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesi için gerçekleştirdiğimiz reformlarla, Anayasada düzenlenen hak ve özgürlükleri somut olarak kullanılabilir ve yararlanılabilir hale getirdik. Her türlü ayrımcılığı reddettik. Ayrımcılık ve nefret suçlarını ilk kez Türk Ceza Kanununda düzenledik. Mahkemelerin bağımsız olması yanında tarafsız da olması ilkesini Anayasal hüküm haline getirdik. Anayasa değişikliği ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin HSK’ya üye seçmesini sağlayarak milli iradenin yargı yönetimine yansımasının yolunu açtık.” Şeklinde konuştu,

KAMU YÖNETİMİNİN ŞEFFAFLIĞI İÇİN BÜYÜK ADIMLAR ATTIK

Bozyazı ve Gülnar ilçelerinde esnaf ziyaretleri yaparak 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için destek isteyen AK Parti Mersin Milletvekili adayı Bilal Özkan “AK Parti olarak son 16 yılda kamu yönetiminin şeffaflığı için büyük adımlar attık. Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Stratejisini uygulamaya koyduk. Yerel yönetimlerin kurumsal kapasitelerinin artırılması, katılım ve şeffaflığın sağlanarak yerinden yönetim ve demokrasinin güçlendirilmesi amacıyla Belediye, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Mahalli İdare Birlikleri Kanunlarını düzenledik. Bilgi Edinme Hakkı Kanunuyla vatandaşlarımızın kanunda belirtilen istisnalar dışındaki ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve belgeye ulaşmalarının önünü açtık. TBMM Dilekçe Komisyonu, BİMER ve CİMER gibi kurum ve uygulamalarla 24 saat boyunca vatandaşı muhatap alan bir devlet ve hesap veren bürokrasi oluşturduk.’’ diye ifade etti.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.