• MERSİN’DE REKOR DSİ YATIRIMI

  Son iki yılda Mersin’de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın önderliğinde rekor gölet yatırıma alındı. 50 yıllık hayal olan Değirmençay Barajı’nın temelinin atılması ile hayallerin gerçek olduğu Mersin’de 17 adet baraj tamamlanarak hizmete açıldı, 28 gölet yapım aşamasında. Hedef, 100’ün üzerinde baraj ve göleti Mersin’e kazandırmak.
  Türkçe
 • AK ADAYLAR DAHA GÜÇLÜ BİR MERSİN İÇİN ÇALIŞIYOR

  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı. AK Parti Mersin Milletvekili adayları seçim çalışmalarına ilçelerde dur durak demeden devam ediyor.
  Türkçe
 • BAKAN ELVAN “SÖZ VERDİK, YAPTIK”

  Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları Mersin’e eserler kazandırmaya devam ediyor. Bir yatırım daha hayata geçti. Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan 3 adet sözünü daha yerine getirdi. Akbelen Bulvarı’nda Mezarlık Kavşağı, Çamtepe Kavşağı ve Erdemli girişinde Kargıpınarı köprüsü hizmete sunuldu.
  Türkçe
 • MERSİN EĞİTİMDE DE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK

  Eğitim alanında Mersin’de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın çabalarıyla büyük bir alt yapı atağı başladı. Hedef 2019 yılı sonunda tekli eğitime geçmek. Bu kapsamda hemen hemen tüm ilçelerde yeni okullar inşa ediliyor. Mersin’e yeni okul, atölye, pansiyon ve spor salonları kazandırılıyor.
  Türkçe
 • AK PARTİ, HİZMETİN ADRESİ OLDU!

  Millete hizmet aşkını siyasetin merkezine yerleştiren AK Parti iktidarının, Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulduğu günden bugüne kadar hizmetin adresi olduğunun altını çizen AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Her zaman Mersin’in sorunlarıyla dertlenen, sevincine ortak olan bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bizim siyaset anlayışımızın odağında millet vardır, millete hizmet etmek vardır. Görev zarfımız boyunca millete hizmet ettik bundan sonra da hizmetlerimiz kayıtsız olarak sürecektir” dedi.
  Türkçe
 • YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

  AK Parti Mersin Milletvekili adayları Mersin’i 2023 hedeflerine taşımak için 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
  Türkçe
 • ÇEŞMELİ – TAŞUCU OTOYOLUNDA TARİH 14 AĞUSTOS

  Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Çeşmeli-Taşucu Otoyolu için ihaleye çıkıldığını, ihaleye gelen tekliflerin 14 Ağustos’ta açılacağını ve hemen ardından yolun yapımı için kazmanın vurulacağını belirtti. Elvan, “Söz verdiğimiz yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz” dedi
  Türkçe