• ERDEMLİ VE MEZİTLİ İLÇE KONGRELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

  Mezitli ve Erdemli İlçe Kongreleri Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız Ahmet Koca, Mersin Milletvekillerimiz Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan, il Başkanımız Cesim Ercik, il Kadın Kolları Başkanımız Mehri Bilgen, il Gençlik Kolları Başkanımız Ramazan Semi Geçkin, il Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ilçe Başkanlarımız, partililer ve ilçe delegelerin katılımlarıyla gerçekleşti.
  Türkçe
 • Karacan: Mersin’in gelişmesi, Türkiye’nin gelişmesidir

  Bir dizi ziyaretler yapmak üzere Mersin'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla ilişkiler Başkanı Harun Karacan, "Mersin'in ne kadar gelişmesini sağlayabilirsek, Türkiye'nin de o kadar gelişmesini sağlarız." dedi.
  Türkçe
 • Bakan Elvan,“Hep Birlikte Mersin’in Kalkınması İçin Çalışacağız”

  Geçen günlerde 1,5 milyar TL'lik dev yatırım ile Silifke-Mut arasındaki yolda 10 tünel 10 viyadük inşa edileceğinin müjdesini veren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'e verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Mersin'in Kalkınması için yatırımlara ara vermeden devam eden Kalkınma Bakanı Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte AKSEV kuruluş yıldönümü programı ve Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği’nin (TURAB) 14. kuruluş yıldönümü kutlama gecesine katılarak Mersin'e yeni müjdelerle geldi. Programlarda Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye AK Parti Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan ve AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik eşlik etti.
  Türkçe
 • ERCİK,“KUDÜS, BİZİM DAVAMIZ, KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

  Cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde bir araya gelen vatandaşlar, ABD ve İsrail’e olan tepkilerini dile getirdiler. Burada konuşan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Trump’ın hukuksuz açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini söyledi. Kudüs’ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu kaydeden Ercik, "Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karadan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaktır. Türkiye’nin insanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız" diye konuştu.
  Türkçe
 • MİLLETVEKİLLERİMİZİN MERSİN’E YAPILAN YATIRIMLARLA İLGİLİ ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

  Ak Parti Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ortak Basın Toplantısı düzenleyerek Mersin’e yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular.
  Türkçe
 • Çontar, “09 Aralık’ta Kongre sürecimiz devam edecektir”

  AK Parti Mersin ilçe kongrelerinin 9 Aralık'ta devam edeceğini ifade eden AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erhan Çontar, “09 Aralık'ta Anamur ve Aydıncık İlçe Başkanlıklarımızla Kongre sürecimiz devam edecektir. Yapılacak olan kongrelerimizi, partimize ve davamıza yakışır bir şekilde Demokrasi Şöleninde gerçekleştireceğiz.” dedi.
  Türkçe
 • İl Başkanı Ercik,”Öğretmenlerimiz, geleceğin mimarı olmaya devam edecektir”

  Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve geleceğin mimarı olmaya devam edeceğini kaydeden Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik," Hayatları boyunca eğitmeyi ve öğretmeyi kendilerine bir görev olarak gören öğretmenlerimiz; ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmak için gece gündüz demeden gayret göstermektedirler."dedi.
  Türkçe