• İL BAŞKANI ERCİK,“GENÇLERE GÜVENİYORUZ”

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da bir göstergesidir” dedi.
  Türkçe
 • Ercik, “23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur”

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Tarihimiz bu konuda çok sayıda örnekle doludur” dedi.
  Türkçe
 • İl Başkanı Ercik, “Milletimize güveniyoruz! ”

  16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumuna sayılı saatler kala vatandaşlara sandığa gitme çağrısında bulunan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Sandığa giderek oylarınızı muhakkak kullanın ve kullanacağınız oylar Batı'daki tüm ülkelere, dünyadaki tüm ülkelere en güzel cevap olacaktır 16 Nisan inşallah Batı'da, tüm dünyada önüne engel konulan vatandaşlarımın da sevindiği günler olacaktır” şeklinde konuştu.
  Türkçe
 • BAKAN ELVAN, “HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇALIM.”

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Sıkıntılarımız var mı? Var. Sorunlarımız da var ama biz bir, beraber olduğumuz müddetçe o sıkıntıları, sorunları birbirimizle paylaştığımız müddetçe bizim yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bizim önümüzü kesecek olan kimse de olamaz. Önümüz de açık olacak. Yeter ki bu birlik, beraberliğimize devam edelim. Bunu tüm Türkiye'mizde sağlayacağız. İnadına kavga diyenlere inadına kardeşlik diyeceğiz.” Dedi.
  Türkçe
 • 2023 HEDEFLERİNE SON 2 GÜN

  2023 hedeflerine son iki gün kaldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında çalışan AK Parti Mersin Mersin Milletvekilleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
  Türkçe
 • TOROSLAR ‘EVET’ DİYOR

  Toroslar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İl Başkanı Cesim Ercik, İlçe Başkanı Onur Ünlü, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
  Türkçe
 • ELVAN, “BİZİM VATANDAŞIMIZLA BULUŞMAMIZDAN RAHATSIZLAR”

  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması kapsamında Mersin’de çalışmalarına devam eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Serbest Bölgesi çalışanları ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Elvan, Mersin’in Tarsus İlçesinde HDP’liler tarafından AK Parti İlçe Gençlik kollarına yönelik yapılan taşlı sopalı saldırıyı kınadı.
  Türkçe