• Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin temel atma töreninde konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mersin'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) temel atma törenine video konferans yöntemiyle katıldı.
  Türkçe
 • BAKAN ELVAN: EKONOMİDE SAĞLIKLI VE GÜÇLÜ BÜYÜME

  2017 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 7,4’lük güçlü büyüme ile 2013’ten sonraki en iyi performansa ulaşmıştır. Ayrıca yılın son çeyreğinde yüzde 7,3 ile piyasa beklentilerinin üstünde bir büyüme gerçekleşmiştir. Elde edilen rakamlar önemli bir başarıdır. Bu başarıda hükümetimizce zamanında devreye konulan tedbirler ve bunların kararlı bir şekilde uygulanması büyük bir paya sahiptir. Geldiğimiz noktada Türkiye ekonomisi büyümesi ile G-20 ülkeleri içerisinde zirvede, OECD ülkeleri arasında ise ikinci sırada yer almıştır.
  Türkçe
 • TARSUS DEVLET HASTANESİ’NİN YAPIMINA BAŞLANIYOR

  Tarsus’un beklediği müjde geldi. Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın tüm aşamalarını yakından takip ettiği Yeni Tarsus Devlet Hastanesi’nin yapımına başlanıyor.
  Türkçe
 • ERCİK: DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE ÇANAKKALE RUHU DEVAM ETMEKTE

  Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve 17 Mart Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’e gelişinin yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayınladı.
  Türkçe
 • Ercik:“Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkarı olmaya geldik”

  AK Parti Mersin 6.Olağan İl Başkanlığı kongresinde yapılan seçimin kazananı belli oldu.İl Kongresinde güven tazeleyerek ekibi ile göreve başlayan mevcut İl Başkanı Cesim Ercik, kongreye yoğun ilgi gösteren Mersinlilere teşekkür ederek, " Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkarı olmaya geldik. Bizim siyaset anlayışımızın odağında millet vardır, millete hizmet etmek vardır. Görev zarfımız boyunca millete hizmet ettik bundan sonra da hizmetlerimiz kayıtsız olarak sürecektir"dedi.
  Türkçe
 • GENEL BAŞKANIMIZ SN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TEŞRİFLERİYLE 6.OLAĞAN İL KONGREMİZ GERÇEKLEŞTİ

  Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz il kongremize Genel Başkan Yardımcılarımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, İl Kadın Kolları Başkanımız ve Yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanımız ve Yönetimi, İlçe Başkanlarımız ve Yönetimleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimleri, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle Başkanları ve Yönetimleri, Sandık Yönetimleri, partililerimiz, Mersinli hemşehrilerimiz ve basın mensupları katıldı
  Türkçe
 • Genel Başkanımız R.Tayyip Erdoğan,Kongre öncesi dışarıda bekleyen Mersinli hemşehrilerimize seslendi

  Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Servet Tazegül Kapalı Spor Salonu’nda 6. Olağan İl Kongresi öncesi dışarıda bekleyen Mersinli hemşehrilerimize seslendi.
  Türkçe