×

Ak Parti Mersin İl Başkanlığı'na ~ KM uzaklıktasınız.

Yol Tarifi Al

Fax: (324) 322 88 55

 • Birlikte Başardık!
  Mersin AK İcraatlar
 • İl Başkanı Ercik,“Muhtarlar demokrasinin özüdür”

  19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Muhtarlık makamı demokrasinin özüdür. Muhtarlarımıza çok büyük önem vermekteyiz, onlar bizim gözümüz, kulağımız. Sorunları, istekleri en iyi bilen onlardır. Sorumlulukları altında bulunan mahallelerde muhtarlar "devlettir", Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisidir.” dedi.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Türkiye Yatırım Danışma Konseyi 9. Toplantısı sonrasında konuştu

  Genel Başkan'dan
 • ERCİK: KURU GÜRÜLTÜ YAPIYORLAR

  AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin’in iyi yönetilmediğini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın belediyecilikte sınıfta kaldığını söyledi. Kocamaz’ın icraat yapmak yerine vatandaşı ve esnafı mağdur ettiğine dikkat çeken Ercik, “Bunların ki kuru gürültüden başka birşey değil. Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorlar, iş icraata gelince ortada yoklar” dedi.
  Teşkilat
 • Elvan,“Körfez ülkeleri Mersin’e çıkarma yapacak”

  Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Körfez ülkelerinden meyve ve sebze ithal eden firmaları Mersin'e getireceklerini ifade etti. Twitter hesabından Rusya'nın narenciye, yaş, sebze ve meyvede sınırlamaları kaldırdığının müjdesini veren Bakan Elvan, “ Rusya narenciye ile yaş sebze meyvede sınırlamaları kaldırdı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun." dedi. Haftasonu Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaptığı konuşmada da önemli bir gelişmeyi açıklayan Elvan, "Mersin'in belli başlı ülkelere olan sebze meyve ihracatına bağımlı olmasından kurtaracak bazı tedbirler alacağız. Körfez ülkelerinden meyve ve sebze ithal eden firmaları Mersin'e getireceğiz." dedi.
  Teşkilat
 • CHP’DEN MHP’YE 50 MİLYONLUK KIYAK

  AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın belediye meclisinden 50 milyon TL’lik borçlanma yetkisini CHP’li Meclis Üyelerinin sayesinde aldığını belirterek, “Kapalı kapılar arkasındaki kirli pazarlıkların takipçisiyiz” diyerek göz dağı verdi.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Türkiye Yatırım Danışma Konseyi Dokuzuncu Toplantısı‘nda konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Dolmabahçe Ofisinde düzenlenen Türkiye Yatırım Danışma Konseyi 9. Toplantısında,Türkiye'nin yatırım, ticaret ve finans sektöründe çok daha önemli konuma geleceğini anlattı.
  Genel Başkan'dan
 • Elvan, “Değirmençay’ın 40 yıllık rüyası gerçek oluyor”

  Yenişehir ilçesine bağlı Değirmençay Mahallesi’ni ziyaret eden Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Değirmençay Barajı'nın bölgedeki köylerin ve mahallelerin 40 yıllık rüyası olduğunu, 1 Kasım seçimleri öncesinde Değirmençay Barajını yatırım programına alma sözü verdiklerini hatırlatarak, gerekli ödeneğin verilerek Değirmençay barajı için bu yıl sonuna kadar yapım ihalesine çıkacaklarını söyledi.
  Teşkilat
 • 17.SİYASET AKADEMİSİ AÇILIŞINI BAKANLARIMIZ ELVAN VE TÜFENKCİ YAPTI

  Bir dizi incelemede bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Mersin'e gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti'nin 17. Siyaset Akademisi'nin açılışına katıldı.
  Teşkilat
 • Başbakan Yıldırım, Sudan Dışişleri Bakanı Gandur’u kabul etti

  Başbakan Binali Yıldırım, Sudan Dışişleri Bakanı İbrahim Ahmed Abdulaziz Gandur'u kabulünde, 15 Temmuz'daki menhus darbe girişiminin ardından, Sudan makamları ve halkının Türkiye ile sergilediği güçlü dayanışmayı takdirle karşıladığını bildirdi.
  Genel Başkan'dan
 • Ercik, Halk Gününde vatandaşların sorunlarını dinledi

  AK Parti Mersin İl Başkanlığı'nın geleneksel hale getirdiği halk günü programı tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti olarak bu necip millete hizmet etmenin büyük gurur olduğunun altını çizen AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Bu asil ve necip Türk Milleti, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve arkasındaki üst aklın 40 yıllık hesabını 12 saatte Allah'ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın gelişmeler karşısında ferasetli yaklaşımları ile bertaraf etmeyi başardı” dedi.
  Teşkilat

Mersin Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan