×

Ak Parti Mersin İl Başkanlığı'na ~ KM uzaklıktasınız.

Yol Tarifi Al

Fax: (324) 322 88 55

 • Birlikte Başardık!
  Mersin AK İcraatlar
 • İl Başkanımız Cesim Ercik’in, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı...

  Emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensupları olduklarını kaydeden Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
  Teşkilat
 • Bakanlar Kurulu toplandı

  Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
  Genel Başkan'dan
 • Akdeniz ve Erdemli ilçe Başkanlıklarına atama yapıldı

  AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığına Mehmet Topçu, Akdeniz İlçe Başkanlığı’na da Zafer Şahin Özturan getirildi. Göreve yeni atanan her iki ilçe başkanını da tebrik eden AK Parti Mersin il Başkanı Cesim Ercik, “2019’da yapılacak 3 önemli seçim öncesi parti teşkilatında nöbet değişimleri yapılıyor. Ayrılanlar da görevlerine yeni atananlar da hepsi bizim kardeşlerimizdir. Her iki başkanımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Allah mahçup etmesin” dedi.
  Teşkilat
 • İ Başkanımız Ercik Ankara’da

  AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Genel Merkez’de düzenlenen 108. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Ercik, il başkanları toplantısı öncesinde ve sonrasında, ilgili bakanlıklarla temaslarda bulundu. Cesim Ercik’in genel merkezde genel başkan yardımcıları ile temaslarda bulunacağı da ifade edildi.
  Teşkilat
 • Elvan, “Gözüm kulağım Mersin’de”‏

  AK Parti Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen ve Yönetim Kurulu Üyelerini AK Parti Grup Toplantısını takip ettikten sonra Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan AK Parti Grubunda kabul etti. AK Parti Mersin Kadın Kolları yönetiminin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kadın Kollarının çalışmaları hakkında bilgi aldı.
  Teşkilat
 • Başbakan Davutoğlu: TBMM’nin bir onuru vardır, vakarı vardır

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "TBMM’nin bir onuru vardır, vakarı vardır. Bazen gördüğümüz tablolar hepimizi üzüyor. Oraya milletimiz baktığında, Meclis çalışmalarına... Orada edebi, nezaketi ve çalışma usul ve erkanına olan riayeti görmek ister" dedi.
  Genel Başkan'dan
 • Mersinli AK Kadınlardan Kutlu Doğum etkinliği‏

  Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen programa, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, İl Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen, İlçe Başkanları, İlçe Teskilatları, çok sayıda partili ile vatandaş katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Mehmet Emin Kutlu ve Ender Tekin Hazreti Muhammed’in hayatından örnekler verdi.
  Teşkilat
 • İl Başkanımız Cesim Ercik’in 23 Nisan mesajı‏

  23 Nisan 1920 tarihi egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gün olarak tarihe altın harflerle yazıldığını kaydeden Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı Cesim Ercik yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  Teşkilat
 • Başbakan Davutoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü‘nde işçilerle kahvaltıda buluştu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Alın teriyle, gayretle ülkemize katkıda bulunan bütün emekçilerimizin bayramlarını kutluyorum. 78 milyon vatandaşımızla bütün çalışanlarımıza, ülkemize katıkları dolayısıyla teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.
  Genel Başkan'dan
 • MERSİN’E BÜYÜK MÜJDE…

  AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin ve Adana için büyük önem arz eden Çukurova Bölgesel Havalimanı yapımı için ihale tarihinin kesinleştiğini açıkladı.
  Teşkilat

Mersin Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan