• ERCİK,“GENÇLER, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali, hiç kuşku yok ki istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir."dedi
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'teki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile saat 21.40'ta Ankara'ya geldi.
  Genel Başkan'dan
 • BİR SÖZ DAHA HAYATA GEÇTİ

  Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın 1 Kasım seçimlerinde verdiği sözlerden biri daha hayata geçti. Tarsus Üniversitesi'nin kurulması ile ilgili kanun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Mersin yeni bir üniversiteye daha kavuştu.
  Teşkilat
 • SANAYİ’DE DEV HAMLE

  Mersin’de sanayi alanında atılan adımlar işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya aday. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın büyük önem verdiği ve çalışmalarını yakinen takip ettiği 6 Yeni Organize Sanayi Bölgesi hem sanayide Mersin’i şaha kaldıracak hem de 50 bine yakın kişiye iş kapısı açılacak. Bu 6 OSB’den biri olan Tarsus Gıda İhtisas OSB için acil kamulaştırma kararı Bakan Elvan ‘ın girişimleri ile Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı.
  Teşkilat
 • ERCİK: MERSİN KUDÜS İÇİN TEK YÜREK OLDU

  Mersin Çarşı Ulu Cami önünde öğle namazı sonrasında AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, il ve İlçe Teşkilatları ve STK temsilcileri, ABD’nin Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasını protesto etti.
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’ten ayrıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'teki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile TSİ 19.40'ta başkent Saraybosna'dan ayrıldı.
  Genel Başkan'dan
 • ÇUKUROVA HAVALİMANI’NDA ALT YAPI BİTİYOR, ÜST YAPI BAŞLIYOR

  Türkiye’nin en büyük havalimanlarından biri olan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışmalar harıl harıl sürüyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği havalimanında, üst yapı çalışmalarına da hemen başlanıyor. Üst yapı ihalesini kazanan firma ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı. Havalimanı 2019 yılında Mersin’in hizmetinde olacak.
  Teşkilat
 • SKM BAŞKANI PEKER, HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ

  AK Parti Mersin İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Kenan PEKER aday adaylığı süreci ile ilgili açıklama yaptı.Aday Adayı başvuru sayısının 165 olduğunu belirterek bunun bir rekor olduğunu ifade eden Peker, " Rekor bir sayıda başvurunun olması elbette halkımızın AK Parti’ye olan teveccühünü bir kez daha göstermiş oldu.Ülkemize ve Mersinimize hayırlı olsun" dedi.
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fahri Doktora Töreni’nde konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilen fahri doktora için gerçekleştirilen törene katıldı.
  Genel Başkan'dan
 • KAZANLI’DA OTELLERİN TEMELİ BU YIL ATILIYOR

  Turizmde Mersin büyük atağa kalktı. Türkiye’nin yeni turizm cazibe merkezi yolda. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan 4 milyar liralık yatırımın müjdesini verdi, “Mersin’e ikinci Belek’i kuruyoruz. Yatırımcılar projelerini hazırlıyor, otellerin temelini bu yıl atacağız.” dedi.
  Teşkilat

Mersin Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan